Skinnstekt uer med mangoravioli
Foto: Yann Aker

Skinnstekt uer med mangoravioli

Fremgangsmåte

Pass på å skrape skjellene av fisken og lag tre snitt i skinnet. Stek i panne på middels høy varme med skinnsiden ned i ca. 4 - 5 min. Vend og stek ferdig i ca. 1 minutt.

Følg bruksanvisningen på pakken for cous-cous, husk at hvis du bytter ut vannet med kyllingkraft eller fiskekraft får du bedre smak. Rist spisskummin litt i en tørr panne på middels varme for å få frem aromastoffene bedre. Fres løk, hvitløk, persille, mint og sultaner i litt olivenolje, bland det i cous-cousen og tilsett tilsutt tomatene og smak til med sitronsaft og salt og pepper.

Skrell mangoen og kutt den slik at du får store tynne skiver. Legg en til to skiver på en smurt stekeplate med ca. 50 g cous-cous oppå, og legg så en ny skive med mango over. Tett til i kantene og form som en ravioli. Stekes i ovn på 120 grader i 10 min.

Saus
Ripsen kjøres i en blender og siles. Tilsett sukker og reduser saften ned til halvparten. Rør inn smøret som i en beure blanc. Smak til med salt og pepper.

Sendt inn av Fra boken: Fisk og Vin av Gastronomisk Institutt, Kagge ForlagVinforslag av Knut Espen Misje og Ole Martin Alfsen

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Denne gule favoritten er som skapt for påsken
Ukens kake
Suksessterte

Denne gule favoritten er som skapt for påsken

Når du maler nøtter, knuser egg og rører inn ekte smør, blir det suksess. Det er nok grunnen til at denne favoritten blant kaker har fått sitt navn.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

By på en skikkelig påskefrokost
Guide
Oppskrifter til frokosten

By på en skikkelig påskefrokost

Å tilbringe halve dagen ved frokostbordet er noe vi bør gjøre oftere, og i hvert fall i løpet av påsken.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Riesling slik du (kanskje) ikke har smakt den før
+
Godbiter i pollisten

Riesling slik du (kanskje) ikke har smakt den før

For i hendene på denne vinmagikeren blir ikke vinene som hos naboen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Basisutvalgets beste kjøp er to hvitviner
+
Ukens vin

Basisutvalgets beste kjøp er to hvitviner

Og fra et område som fortsatt ikke har fått den oppmerksomheten det fortjener.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Ute hele dagen? Dette kommer til å gå ned på høykant - raskt å lage er det også
Dagens rett

Ute hele dagen? Dette kommer til å gå ned på høykant - raskt å lage er det også

Reinskav er nær sagt alltid å finne i selv den minste butikkens frysedisk. Derfor er det en selvfølgelig ingrediens i påskemenyen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Herlige påskeviner – uansett værforhold - og veldig gode kjøp
+
Godbiter i pollisten

Herlige påskeviner – uansett værforhold - og veldig gode kjøp

Med disse to i feriebagasjen er du godt forberedt. De finnes dessuten på svært mange pol.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her