Grillede gulrøtter med ristede hasselnøtter og persille
Weber

Grillede gulrøtter med ristede hasselnøtter og persille

Disse grillede grønnsakene passer utmerket til de fleste andre tingene du legger på grillen.

Fremgangsmåte

  1. Vask og skrubb/skrell gulrøttene, grovhakk nøttene og hakk bladpersille. 
  2. Ved grillen:
    Hasselnøttene kan ristes på forhånd. La dem ligge på grillen i en grillform i ca. 15 min på 200 °C. Massér dem i et kjøkkenhåndkle til det brune skallet flasser av, og hakk i grove biter. Sett til side mens gulrøttene grilles.
  3. På sidebrenneren kan du brune smøret. Smelt på medium varme og la det stå til det skummer seg på toppen. Pass på at det ikke brenner seg. Smøret skal ha en gyllen nøttebrun farge. Skrap gjerne bunnen, men sørg for at det ikke er er brente rester som har samlet seg der.
  4. Gulrøttene kan pensles med litt smeltet smør og krydres godt med flaksalt. Grilles på plancha eller keramisk stekeplate i ca. 20 min til de er gylne. Når gulrøttene er ferdige, kan de vendes i det brunede smøret, ristede hasselnøtter og frisk persille.

Flere forslag til grønnsaker på grillen

Her finner du mange vegetaroppskrifter

Bli abonnent på aperitif +  og oppnå store fordeler samtidig

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Weber

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Disse boksvinene er best blant 210 testet
+
Tester
Pappvin til påsken 2025 - 210 bokser vurdert

Disse boksvinene er best blant 210 testet

Når boksvinene er av så god kvalitet som disse, kan du faktisk trygt velge dette bærekraftige formatet. Valget av vin i boks handler ikke lenger med at den er lett å putte i feriebagasjen. Men det er mange feller å gå i.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Sketch: En gastronomisk destinasjon hvor The Lecture Room & Library er juvelen i kronen
+

Sketch: En gastronomisk destinasjon hvor The Lecture Room & Library er juvelen i kronen

På The Lecture Room & Library i London er Johannes Nuding kjøkkensjef - og den andre østerrikeren i historien som har oppnådd full Michelin-pott. Og en sann disippel av mentoren Pierre Gagnaire.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Moden barbaresco til knallpris
+
Godbiter i pollisten

Moden barbaresco til knallpris

11 og 8 år gammel vin til rundt 500-lappen og som holder mange år til, er svært velkommen var i dag.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Herlig gjensmak av denne tidligere så populære vinstilen
+
Ukens vin

Herlig gjensmak av denne tidligere så populære vinstilen

Den er laget slik valpolicella skal smake – saftig, leskende, tørr og med moderat alkohol.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Begrenset antall billetter: Bli kjent med chardonnay
Matkurs og vinkurs
Vinsmaking i Oslo 24. april

Begrenset antall billetter: Bli kjent med chardonnay

Dette vil du ikke gå glipp av! Smak på seks flotte viner laget med samme drue, men fra ulike land og vinregioner. Klarer du å finne din favoritt – eller kanskje oppdager du flere?

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Det blir feststemning med kamskjell som forrett eller kveldskos
Dagens rett

Det blir feststemning med kamskjell som forrett eller kveldskos

Kamskjell er en lekker forrett og denne kombinasjonen vekker garantert matlyst.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her