Weekenden som vies 100 prosent til god vin og mat starter allerede på toget fra Oslo S fredag ettermiddag med vinsmaking og et lett måltid Flere vinsmakinger og mer mat blir det etter innsjekking på hotellet. Lørdag er det på'n igjen med temaer som Champagne, Alsace, Australia, endrueviner, gjenomgang av årets 10 beste vinkjøp og ikke å forglemme mat og vin i harmoni. Under måltidene bør du imidlertid ikke spytte (vinen), for da drar hotelldirektøren Jan Bruse Andersen frem noen av vinkjellerens godbiter. Den inneholder for øvrig 20.000 flasker og mottok i 1996 utmerkelsen Norges Beste Vinkart i konkurransen med samme navn i regi av Baron Philippe Mouton-Rothschild, VinCompagniet, Den Norske Vinkelnerforening og Apéritif. Også det amerikanske tidsskriftet Wine Spectator har gitt hotellets vintilbud Award of Excellence i 1997. Søndag er det avreise med tog kl 11.35 eller 16.48 avhengig av om du ønsker å tilbringe dagen i Voss' utmerkede skiløyper eller ei. Prisen er kr 4.850 pr person i dobbeltrom og da er togturen tur/retur Oslo-Voss inkludert i tillegg til alt det ovennevnte. Tillegg for enkeltrom er kr 100 pr døgn. Hotellet tilbyr skikort og leie av skiutstyr til en meget fordelaktig pris. Weekenden bestilles hos Voss Næringsforum på telefon 56 52 08 00, faks 56 52 08 01 eller e-mail vossn@online.no. Aase E. Jacobsen 12.12.98
Reis til vinopplevelse på Vossevangen
Aase hjelper deg: Få polets beste kjøp sendt rett til din mobil
Du står på polet og vet ikke hva du skal velge. Fortvil ikke, for hjelpen er nær: Bestill vår sms-tjeneste og du får tilsendt to ukentlige tips om viner som allerede står i polhyllene.
Les hele sakenArtikler detail - section 11
Med helstekt kylling blir det alltid god stemning rundt bordet
Helstekt kylling er en skikkelig festrett, og sausen lager seg nesten helt selv under stekingen.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Dagens rett
En smaksrik festrett med breiflabb kan også være veldig lettlaget
Breiflabb er kongen av fiskedisken. Derfor må den få lov å skinne på tallerkenen. Med dette tilbehøret gjør den det til gangs.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Dagens rett 2
Har du en flaske J&B innerst i barskapet, må du prøve Purple Heather
Noen whiskyer er så nøytrale at de trenger drahjelp fra andre ingredienser.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Ukens vin
Møt Englands fremste stjernevinmaker som kan mer enn musserende vin
For i det siste har han tatt steget videre.
Les hele sakenEvents
Med helstekt kylling blir det alltid god stemning rundt bordet
Helstekt kylling er en skikkelig festrett, og sausen lager seg nesten helt selv under stekingen.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 2
En smaksrik festrett med breiflabb kan også være veldig lettlaget
Breiflabb er kongen av fiskedisken. Derfor må den få lov å skinne på tallerkenen. Med dette tilbehøret gjør den det til gangs.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 3
To supre viner i basis fra denne superkvinnen
Julia Kemper har satt ettertrykkelig spor etter seg i basishylla med stadig nye viner i klassen klar adresse og veldig god valuta for pengene.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 4
Store flasker i basis til knallpris
Disse vinene er som skapt for påskebagasjen – eller kjelleren.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 5
I dag serverer du biffen i paien
Lag deg en biffpai som dagens middag. Vi lover deg at dette er ferdiglaget i løpet av en time. Enda raskere om du bruker ferdig paideig fra butikken.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 6
Har du en flaske J&B innerst i barskapet, må du prøve Purple Heather
Noen whiskyer er så nøytrale at de trenger drahjelp fra andre ingredienser.
Les hele saken